Michal

Michal "Majk" Němec


Už jako malý jsem běhal po venku, hrál na schovávanou, přeskakoval lavičky…

V 7 letech jsem se začal věnovat plavání a později přešel na florbal, u kterého jsem vydržel pouze pár měsíců. Když mi bylo 8, začal jsem hrát závodně fotbal pod TJ Unie Hlubina, kde jsem jako brankář zůstal až do svých 15 let.

16. rok života byl pro mne hodně přelomový. Začal jsem chodit na střední školu a zjistil jsem, že se dají dělat i tak trochu jiné aktivity - jako je parkour. A jak jsem vlastně s parkourem začal?

Jednoho dne jsem šel z fotbalového tréninku a potkal partičku kamarádů ze sídliště, jak míří na Bludiště, místní parkourový spot. Řekli mi, ať přijdu, protože tam bude někdo moc dobrý, kdo skáče strašně dlouho. Hned jsem běžel domů, hodil věci z tréninku do rohu a utíkal za nimi. Tam jsem poznal Marka Kaňoka - Ravena. Raven nás všechny vyzval k parkour hoňce a jako správný traceur vytvořil trasu. Na konci za mnou přišel se slovy, že jsem talentovaný a svůj talent bych měl dál rozvíjet. Okamžitě jsem se rozhodl, skončil s fotbalem a  smyslem mého života se stal parkour.

Trénuji už devátým rokem. Za tu dobu jsem se sice párkrát zranil, ale vždy mne to posunulo dále.

V současnosti pracuji v ZOHIRu jako trenér pro severní Moravu. Aktivně vedu ZOHIR workshopy a kroužky. Potkat se můžeme také na ZOHIR Campu.

Mezi mé další pracovní úspěchy patří účast na těchto akcích:

  • založení skupiny Hope Movement, která funguje spíše jako jedna velká rodina
  • festival v ulicích Ostrava
  • spolupráce s týmem “Cirkus trochu jinak“
  • vystoupení na akcích jako je Sportovní Trojhalí, pivní slavnosti, dny dětí...
  • kombinované vystoupení s roztleskávačkami
  • Krap invaders v roce 2013 v Itálii
  • Airborn academy v Liverpoolu, kde jsem následně strávil celý rok a trénoval s místními traceury

 


  

 

Načítání...

Načítání...