Výsledek hledání pro výraz

Martin

Obrázek pro trenéra Martin

Miluji parkour a všechny jeho příbuzné formy, jako je freerunning a L‘art du deplacement, které se často zahrnují do jednoho názvu. Stal se pro mě společným jmenovatelem pro lásku k pohybu, lásku k lidem, poznávání nových míst i sebe samotného. Pohltil mě v roce 2008 a od té doby se mu věnuji s neutuchající vášní.

Pocházím z Kopřivnice a bydlím v Brně asi od roku 2012. Místa zrodu parkouru, Lisses a Evry, jsem navštívil v letech 2012 a 2014, kdy jsem měl možnost potkat zakladatele z řad Yamakasi i samotného Davida Bella a zažít s nimi jedny z nejintenzivnějších tréninků i rozhovorů v mém životě. „Être fort pour être utile,“ mi dalo životní směr, kterého se držím dodnes a „Être et durer“ mi pomohlo u něj vytrvat. Když jsem pochopil, že moje síla tkví převážně ve studijních dovednostech, vybral jsem si medicínu a tu úspěšně dokončil.

Zhruba od roku 2012 působím jako trenér na různých parkourových akcích a táborech. Později jsem začal vyučovat nebo doučovat různé předměty na medicíně, také v angličtině. „Each one teach one“ mi připomíná, že tak jako mě učili moji předchůdci, tak já učím druhé, a oplácím tak tu čest být toho všeho součástí. Radost z nové dovednosti tak zažívám několikrát: poprvé, když se ji naučím sám a poté, když s ní pomůžu někomu dalšímu. Od roku 2018 jsem doktor a pracuji jako lékař na úrazové chirurgii, kde mám možnost naplno pomáhat druhým. Nechal jsem se také inspirovat Ido Portalem a jeho „Use it or lose it“. Často tedy jezdím na jamy, tábory a jiné meetingy, kde mimo jiné mluvím o zranění, tréninku a stravě, neboť „Sharing is caring.“

Mezi mnou obdivované hodnoty patří nejen síla a moudrost, ale také respekt a pokora.

Seznam akcí, na kterých se můžete s tímto trenérem potkat: