Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Parkour Plzeň

Parkour Plzeň

Parkour Plzeň - čtvrté největší město v České republice leží na soutoku 4 řek, z nichž se dále vine řeka Berounka. Pro většinu Čechů je toto město na západě Čech spojeno především s tradicí vaření piva. Výborný plzeňský ležák je oblíbeným pivem nejen pro domácí milovníky zlatavého moku, ale i pro turisty, kteří jej vyhledávají v typických českých hospodách s nezaměnitelnou atmosférou.

 

Přiznivcům parkouru však k jejich tréninkovým aktivitám doporučujeme, a  to nejen v Plzni, variantu piva v nealkoholické podobě, neboť tento úžasný sport vyžaduje soustředění a schopnost koordinace pohybů, které zaručí jedině čistá hlava. Samotný intenzivní trénink parkouru a radost z pohybu vám pak poskytne podobně euforický pocit jako sklenice vychlazené “Plzňičky“ vašich otcům v parném letním dni :-)

 

Kam o víkendu v Plzni?

 

V Plzni můžete navštívit spoustu míst. Třeba zoologickou a botanickou zahradu, plzeňské historické podzemí, DinoPark, Techmanii, Muzeum loutek a strašidel, letecké muzeum – Air park a nespočet dalších turistických atrakcí. V posledních letech si svou atraktivní hrou a úspěchy i na evropské scéně získal množství fanoušků i místní fotbalový klub FC Viktoria Plzeň, tradičně velkou podporu má i hokejový klub Škoda Plzeň.

 

Pokud hledáte něco akčnějšího, můžete zkusit vyběhnout 300 schodů a rozhlédnout se z Věže katedrály sv. Bartoloměje, navštívit Škoda Sport park s lezeckou stěnou, in-line dráhou a skateparkem, multifunkční sportovní areál Škodaland, Božkovský ostrov a nebo…zkusit parkour!

 

V Plzni pro vás právě připravujeme parkourové workshopy a dálkovou školu.  Tak proč si příjemně nezpestřit stereotyp školního roku? A o co vlastně půjde?

  • Parkour workshop - je jednodenní intenzivní akce, která probíhá během víkendu a většinou v tělocvičně. Zúčastnit se mohou holky i kluci, úplní začátečníci i pokročilí, na začátku totiž budou podle pokročilosti rozděleni do menších skupinek. S sebou je třeba si vzít pouze sportovní obuv s bílou podrážkou, vhodné oblečení (ideálně tepláky na parkour), dostatek pití a svačinu. Podrobné informace a termíny naleznete ZDE.
  • Dálková škola parkouru – jednodenní akce vám nestačí, chcete více? Přes týden nestíháte a máte čas jen o víkendu? Pak  pro vás dálková škola parkouru ideální volbou. Jde o více tréninkových bloků, které na sebe navazují a navzájem se doplňují. Podrobné informace a termíny naleznete ZDE.

Parkour Plzeň - kde se dá v Plzni trénovat?

  • Flux Park Krašovská - vstup na toto největší parkourové hřiště v ČR je zdarma, stačí se zapsat ne recepci. Nachází se v areálu Aktivty centrum Krašovská. Venkovní tréninkové hřiště má rozlohu 600 m a tvoří ho 4 sestavy zdí, 2 sestavy zdí a hrazd, samostatná sestava hrazd, 3 balanční trubky různých délek a tvarů, 6 dřevěných sestav a prvků z akátu a dubu a dominantou je betonová soustava krychlí. ZDE
  • Park Chvojkovy lomy - ZDE
  • Workout hřiště s trampolínou Habrmonnova - ZDE
  • Street workout hřiště Lobzy - ZDE
  • Sportovní areál Škodaland Plzeň - ZDE

Další zajímavá místa, kde se dá trénovat a kde se parkouristi rádi scházejí, vám pomůže najít Aplikace Mappka.

 

 

Věřím, že se na nějaké parkour Plzeň akci uvidíme.