Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Parkour vs Gymnastika

Parkour vs Gymnastika

Sahirův názor na aktuální dění:

 

Gymnastika stagnuje, už není tak populární jako dříve? Naopak parkour je dnes sexy a lidi přitahuje... Oba sporty mají spoustu společných prvků, tak proč je nespojit? Převzetí parkouru pod gymnastiskou federaci bylo vymyšleno na nadnárodní úrovni (FIG) a parkour je od roku 2018 zařazen mezi sportovní disciplíny. V ČR veden pod ČGF – Českou Gymnastiskou Federaci. Soutěží se ve dvou disciplínách.

  • Speed-Run je soutěž na rychlost - hlavním úkolem parkouristy je co nejrychleji zaběhnout trať s překážkami (tam a zpět). Hodnotícím kritériem je čas. Vyhrává ten atlet, který zaběhne trať nejrychleji.
  • FreeStyle je soutěž v akrobacii - parkourista se snaží (na stejné dráze jako u Speedrun) na překážkách předvádět různé triky. Hodnocení freestyle je předmětem kritiky pro jeho nejednoznačnost, ale jako základní kritéria slouží - bezpečnost, plynulost, obtížnost a kreativita. Parkourista má několik desítek sekund na to, aby ukázal jeho nejlepší komba.

Světový pohár 2018

 

V květnu 2018 se Sahir zúčastnil Světového poháru ve ve francouzském Montpellier a v kategorii ,,Speed-Run“ se umístil na skvělém 4. místě. Tímto výsledkem se nominoval na další závod do Číny! A jak se vlastně mezi profi účastníky dostal?

Co nám spojení parkouru a gymnastiky přinese? Jak se k těmto novinkám staví společnost ZOHIR? To vše se dozvíte v novém videu. A co si o tom všem myslíte Vy? Neváhejte nám napsat do komentářů.

 

Společnost je rozdělená na dva tábory. Někteří se radují, druzí křičí...

 

Sahir se rozhodl celou situaci trochu zlehčit a natočit video, jak by to vypadalo, kdyby byl parkour gymnastika. Ve videu se snaží Sahir zlehčit celou situace tím, že si dělá srandu sám ze sebe. Na konci však poukazuje na to, že všichni jsme sportovci a místo rozdělování společnosti na více táborů, kteří proti sobě pěstují nenávist, se pokouší o mírové klima. Parodie rozhodně nemá nikoho urážet, naopak se snaží trochu s nadsázkou vyvolat zájem o tohle téma...

 

Nezapomeňte, že skoro cokoliv je lepší než sedět doma ,,na mobilu“. Ať už dáváte přednost tomu skákat venku s přáteli nebo raději makat pod vedením zkušených trenérů a snažit se vyhrávat soutěže. Pohyb nás všechny spojuje a rozhodnutí je na každém z nás.