Výsledek hledání pro výraz

Tomáš

Obrázek pro trenéra Tomáš

Jsem freerunner ze Znojma.

Moje parkourová historie:

 Jsem ze zdravotnické a policejní rodiny, takže od útlého věku jsem měl vždy trochu dospělejší pohled na svět.

 Byl jsem odjakživa aktivní dítě, víc venku než doma. Od mala jsem posiloval, někde lozil a snažil se být lepší než ostatní. Někdy ve 4 letech mi moje sestra ukázala film YAMAKASI.. no a já zjistil co přesně chci dělat! Tehdy žádný parkour, ani komunita freerunnerů, nikdo takový veřejný nebyl. Bylo tu asijské bojové umění, gymnastika, extrémní horolezení, šaolinští mnichové, ninjové, japonská kultura samurajů, kde jsem hledal inspiraci. To vše mi hodně zformovalo přístup k životu a sebezdokonalování. 

 Ač jsem docela mladý na parkourovou komunitu, tak rozhodně patřím k old school freerunnerů. Patřím k těm, pro které je to životní styl a spíše duchovní záležitost. 

Proč jsem se vůbec stal trenérem?

 Trenér, který vedl parkour ve Znojmě přede mnou, mi jednou nabídl, abych trénoval také, ale já to odmítl.  Uběhlo pár let, já jsem trénoval své kamarády, spolužáky a narodili se mi 2 synovci. Postupem času jak vyrostli, tak jsem je začal trénovat taky a oni se vždy nemohli dočkat, až strejda zase dojede. Takže se to ve mně všechno zlomilo. Stal jsem se také trenérem.

Jsem člověk, který se na všechno dívá s nadhledem a má pochopení, rozhodně nejsem svatý, protože jsem se vše učil sám, dělal bojová umění a taky mě dost vychovala ulice, takže jsem se párkrát dostal i do křížku s policií, to hodně parkouristů určitě zažilo :D.. takže mě jen tak něco, s čím jsem se už za ty léta setkal, nerozhodí. K tomu všemu jsem výtvarník - mám certifikát z umělecké školy, velký autíčkář a momentálně studuji.

Seznam akcí, na kterých se můžete s tímto trenérem potkat: