Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Parkour Olomouc

Parkour Olomouc

Parkour sice není žádnou horkou novinkou, ale momentálně u nás zažívá svůj boom – kdo by se ještě nesetkal venku s partičkou mladých, která ulice a zákoutí měst využívá i k rozvoji své síly, mrštnosti užívá si u toho zábavu i adrenalin. Nejinak je tomu mezi mladými lidmi v Olomouci, ať už to jsou kluci nebo dívky. Toto zábavné a smysluplné trávení volného času dnes podporují i mnozí rodiče, kteří u svých dětí rádi podpoří cokoliv, co je přivede k pohybu v jiné podobě, než na displeji mobilního telefonu.

A o co vlastně jde? Jde o rychlé, pružné, elegantní a bezpečné překonávání překážek ve městě i v přírodě. Důležitá je celková koordinace a přesnost pohybů, ale i psychická zdatnost, bez které by nešlo zvládnout obtížnější cviky, triky a challenges. Překážky si každý parkourista hledá ve svém okolí sám, stáčí pár dobře rozmístěných zídek, schodiště, podchod nebo zábradlí…rázem se i cesta do školy nebo do práce zdá být zábavnější :-)

Aplikace Mappka vám pomůže najít zajímavá místa na trénink ve vašem okolí, takže určitě neváhejte a nainstalujte si ji!

 

Pár oblíbených míst na parkour v Olomouci pro inspiraci:

  • Dřeva – kousek od Mauzolea jugoslávských vojínů, ZDE
  • Autobusové nádraží Olomouc, ZDE
  • Betonové stoly na tržnici – Kateřinská, ZDE
  • Atleťák – Michalské stromořadí, ZDE
  • Senimo – spot vedle supermarketu -  různě vysoké zídky a cihlové zdi, v okolí tráva. ZDE

Parkour Olomouc – ZOHIR kroužky

Ať už chcete s parkourem začít nebo se v něm zdokonalit, ideální je svěřit se do péče zkušených trenérů. Pravidelný trénink je základ a toho se vám dostane na parkour kroužku v Olomouci. Kroužky jsou teď sice již v běhu, ale není od věci připravit se pomalu na září, kdy začínají jejich nové běhy. V Zohiru máme s pořádáním parkourových akcí dlouholeté zkušenosti a dětem se věnují zkušení trenéři. Kromě efektních přeskoků, triků a salt se tu děti učí překonávat strach z překážek a hlavně si tu najdou spoustu nových kamarádů.

Naopak nejvyšší čas je teď na plánování prázdnin. Máte rádi tábory? A byli jste už na Zohir campu? Zohir pořádá letní parkour tábory pro začátečníky i pokročilé.  Pokud jste rozbili prasátko, zkasírovali všechny babičky a tetičky, ale stále nemáte na camp dost našetřeno, máme pro vás ještě jeden tip! Zkuste štěstí s KUBÍK WATERRR! Stačí koupit do 30.6.2019 Kubík Waterrr se soutěžní etiketou, vložit kód účtenky na web a pak si jen držet palce, ať vás vylosují! Hlavní cena je účast na parkour campu se Sahirem, dále poukaz na nákup parkourového oblečení na Parkour fashion a nebo balíček od Kubíka. Letošní léto bude super!