Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Tajemství těla – Supermani v ulicích

Tajemství těla – Supermani v ulicích

Chcete vidět Sahira a další trenéry ze Zohir Family, jak učí známého herce Petra Vacka parkourový ,,cool tríček“  nebo lézt po stěně jako akční hrdina Jackie Chan? V tom případě se podívejte na záznam dalšího dílu zábavného pořadu pro celou rodinu Tajemství těla, který měl na ČT1 premiéru 2. února 2019 ve 20:00. 

 

V 16. díle se například dozvíte, jak budou lidé vypadat za několik tisíc let. Zvětší se nám oči i hlavy kvůli stále větším mozkům??! :-) A věděli jste třeba, že otisk jazyka je jedinečný jako otisk prstu? Během pořadu si také můžete udělat v domácím prostředí pár testů, abyste zhodnotili svůj zdravotní stav, nebo se poučit o nebezpečí číhajícím ve vodě. A to není zdaleka vše!

 

Nás ale samozřejmě nejvíce zaujala hned první reportáž o fenoménu posledních let, o parkouru. Vzdává se zde hold lidskému tělu jako dokonalému systému, který v ladnosti a kráse pohybu poráží i stále dokonalejší stroje. Takto se pohybovali naši prapředci, aby lovili a přežili, a je úžasné, že my to máme stále v sobě. Parkour je tedy pro každého, kdo má v sobě bojového ducha a chce na sobě pracovat, ať už je teenager nebo dospělý.  Důležité je ale začít postupně a nejlépe pod vedením zkušeného trenéra. I když se to nezdá, je parkour hodně i o zodpovědnosti. Jednak k sobě a své tělesné schránce, ale i ke svému okolí.

 

A mimochodem, víte, kdo byl Širokko, ke kterému připodobnil Sahira Petr Vacek? Přece náš první městský parkourista, který své umění zdolávat překážky piloval v temných uličkách Stínadel! :-)

 

Zajímavosti z natáčení:

  • Sahir si při rozcvičce při špatném doskoku pohnul se zády a skákání v ten den pro něj bylo bolestivé. Nakonec to však zachránil odvážným kouskem na Strahovském stadioně. Běžel ve vysoké rychlosti na poměrně úzké římse, kde nakonec zvládl udržet i stojku.

  • Petr Vacek při příchodu na natáčení zvolal: ,,Jé, já tě znám, ty jsi Sahir", a po krátkém rozhovoru přiznal, že jeho děti sledovaly Sahira na YouTube a dokonce se několikrát účastnily našich Víkendových akcích.

Záznam z parkour reportáže:

 

Kvízová otázka pro diváky

 

A teď schválně menší kvíz pro diváky... Sahir samozřejmě nebyl na natáčení sám, ale ve videu se objevuje i mnohem víc parkour trenérů, kteří u nás pracují s dětmi na pravidelných kroužcích. Poznáte, některého z trenérů, který je také součástí reportáže? Podělte se o vaše tipy :-)