Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Parkour Jihlava

Parkour Jihlava

Parkour Jihlava - Město Jihlava má celou řadu přívlastků: největší město kraje Vysočina, statutární město, městská památková rezervace … Je to totiž také město s bohatou historií založené už ve 13. století a proslavené těžbou stříbra. Ještě dnes existují pod ulicemi Jihlavy podzemní chodby, tzv. katakomby, skutečný podzemní labyrint o délce asi 25 km. Část jedné chodby dokonce vydává slabé nazelenalé světlo a přitahuje tak turisty, kteří věří, že se tam odehrává něco tajuplného.

 

Ale zpět k realitě. Jihlava leží v nadmořské výšce asi 525 m a protéká jí stejnojmenná řeka. Okolní Českomoravská vrchovina má rovněž své kouzlo pro místní obyvatele i turisty. A město samotné může nabídnout bohatý kulturní i sportovní život. Z kultury je to především Horácké divadlo, Muzeum Vysočiny a několik galerií. Ve sportu se kromě tradičních silných prvoligových týmů (v prvé řadě hokejová Dukla, ale i fotbalový klub) uplatňují i méně běžné sporty: hokejbal, florbal, baseball, karate, paintball … A pro zájemce, kteří se chtějí opravdu hýbat a zažít k tomu i nádherný pocit dobrodružství, je tady i parkour.

 

Parkour Jihlava 

 

V dnešní době už je jen málo lidí, kteří o parkouru ještě neslyšeli. Toto umění pohybu – kombinace skákání, běhání, šplhání a lezení, ale nejde naučit jen koukáním na videa. Kdo chce s parkourem začít, má k tomu od září ideální příležitost. ZOHIR nabízí pravidelné kroužky a tréninky pro kluky a holky už od 8 let, víkendové workshopy nebo dálkové školy. Parkour je hlavně o tom, překonávat městské a přírodní překážky pouze za pomoci vlastního těla. Salta, přeskoky a akrobatické prvky je ale nejvhodnější natrénovat pod vedení někoho zkušenější a ideálně v tělocvičně. 

 

 

Parkour Jihlava - parkour je hlavně životní styl, takže krom toho, že se něco nového naučíte a dostanete se do kondice, potkáte zajímavé lidi a stanete se členy super komunity – ZOHIR family.

 

Pojďte také zkusit parkour v Jihlavě, zvládne to každý!