Výsledek hledání pro výraz

O nás

Parkour je fyzická disciplína, během níž parkourista přeskakuje překážky, kterými jsou obvykle zídky a zábradlí. Do tréninku se řadí také salta a další akrobacie.“


Poslání společnosti

Naším posláním je vzdělávat mladou generaci zejména v oblasti tělovýchovy a osobního rozvoje. K tomuto účelu používáme parkour. Díky naším dlouholetým zkušenostem pomáháme účastníkům budovat správné návyky a učíme je efektivní metody tréninku, které minimalizují riziko zranění a přinášejí výsledky. Podporujeme zdravý životní styl, aktivní přístup a seberealizaci. Věříme, že parkour může dělat každý a pomáhá rozvíjet nejen tělo, ale i ducha!


Kdo stojí za ZOHIR?

U zrodu ZOHIR stojí Tomáš ´Zony´ Zonyga a Tomáš ´Sahir´ Taran, kteří spolu ještě jako děti začínají trénovat parkour. Po určité době zamýšlejí natočit společné video, které se rozhodnou pojmenovat sloučením částí jejich přezdívek. Video nikdy natočené není, nicméně slovo 'ZOHIR' začíná být v komunitě hojně používáno. Během jejich studia na zahraniční škole Gerlev Idrætshøjskole v Dánsku se zrodí jejich vize. Po návratu do České republiky spojují síly s dalšími významnými představiteli parkouru v tuzemsku a dávají věci do pohybu. Po čase vzniká značka mající za cíl naplnit vize svých zakladatelů, tedy pomocí parkouru podnítit aktivní přístup, zodpovědnost a seberealizaci mladých generací.

 

Naše zkušenosti

První pilotní akcí, která vznikla z čistého nadšení a díky silné vnitřní touze sdílet naše zkušenosti, byla Zohir camp 2013. Legendární turnus, kde vznikla tradice bájného 10 kilometrového běhu, motto 'Dej si 10!' a základní a základní kameny naší filosofie. Akce se účastnilo kolem 50 účastníků a parkour byl v té době těžký underground. Běžně náš rozhovor vypadal asi takhle.. "Dělám parkour.".. "Jo, a kde máš toho koně?".

V průběhu následujících let jsme investovali spoustu času a energie do toho, abychom naše aktivity rozšířili a vytvořili pevné základy pro budoucí rozvoj. Z jednoho letního turnusu se postupně stalo turnusů dvacet. Z úzké nabídky jednoho campu jsme v průběhu času rozšířily naše aktivity o parkourové workshopypříměstské campyparkourové licence parkourové kroužky. Naší snahou bylo posunout parkour v Česku na novou úroveň, a proto jsme se rozhodli akreditovat první oficiální licence pro trenéry, nebo sepsali na našem území úplně první metodickou knihu o tréninku parkouru.

Naše organizace se v průběhu času rozrostla na desítky certifikovaných trenérů a další motivované nadšence, kteří chtějí s námi posouvat na další level. I přesto, že za sebou máme už nějaké zkušenosti, rozhodně chceme věci neustále zlepšovat a poskytovat kvalitní službu, která bude mít i přínos pro společnost.

 

Kdo jsme a co děláme?

  • Sjednocujeme pod jednu střechu nejlepší trenéry parkouru z celé České republiky
  • Zpřístupňujeme parkour široké veřejnosti díky lekcím pro veřejnost
  • Prostřednictvím blogu předáváme informace týkající se řízení sportovního tréninku a tréninku parkouru
  • Organizujeme jedinečné parkourové tábory a parkour workshopy (ZOHIR camp není jen tábor, je to životní styl!)
  • Uskutečňujeme komerční zakázky pro firemní klienty (vystoupení, natáčení filmů a reklam)
  • Natáčíme návody / tutoriály na parkour, blogy a tématické rozhovory
  • Vzděláváme a vedeme mladou generaci k správným hodnotám, za které považujeme zodpovědnost, respekt a pokoru.
  • Podporujeme zdraví životní styl, aktivní přístup a seberealizaci.
  • a v neposlední řadě věříme, že parkour je pro každého.

 

Přidejte se k nám

Líbí se vám naše firemní kultura, hodnoty a vize? Přidejte se k nám. V naší společnosti jsou přiležitosti v trenérské části i netrenérské (administrativní). Aktuální pracovní pozice máme zveřejněny v sekci Pracujte pro Zohir family.  Nebo nám pošlete životopis nabor@zohir.cz a napište, s čím nám můžete pomoci a proč se k nám chcete připojit🙂.