Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Parkour Pardubice

Parkour Pardubice

 

Parkour Pardubice… Pardubický perník a dostihové závody koní známé jako Velká pardubická steeplechase jsou asi nejběžnější pojmy spojené s tímto městem. Nesmíme ale zapomínat na tradičně dobrý hokejový tým a nechvalně proslulou trhavinu Semtex, která se vyrábí v chemičce na jednom z pardubických předměstí.

 

Pardubice existují jako město již téměř 700 let a mají tak bohatou historii – z našeho sportovně-adrenalinového pohledu je dobré si připomenout třeba heroický výkon inženýra Jana Kašpara, průkopníka českého letectví, který v roce 1911 uskutečnil první dálkový let z Pardubic do Chuchle u Prahy, který mu zabral celých 92 minut. Málo se ví, že tímto originálním způsobem mířil na svatbu svého známého - dnes by možná spíše absolvoval asi 50-ti minutovou cestu jedním z mnoha rychlíků, které Pardubicemi projíždějí :-)

 

 

Padubice - město kulturních institucí a sportu


V Pardubicích sídlí celá řada kulturních institucí, připomeňme alespoň Východočeské divadlo - významně jsou ovšem Pardubice spojeny také se sportem. Velká pardubická se běhá už od roku 1874, její tradice je vskutku úctyhodná a i mladší generace možná slyšela o úžasném koni Železníkovi, který pod vedením legendárního žokeje Josefa Váni vyhrál tento náročný závod celkem čtyřikrát.

 

Zlatá přilba města Pardubice je zase nejstarší plochodrážní motocyklový závod na světě, který se jezdí od roku 1929 – kde jinde si užít závody motocykl, které nemají žádné brzdy? Mohli bychom pokračovat hokejem, fotbalem, basketbalem, tenisem, ale chceme vás ještě upozornit na jeden nový a atraktivní sport, ke kterému nepotřebujete ani koně, ani motocykl, a užijete si stejně vzrušení a adrenalinu jako v na dostizích nebo ploché dráze. Ano, jaké překvapení, je to parkour, rozvíjející se aktivita pro ty, kteří mají chuť vyzkoušet něco nového pod vedením zkušených profesionálů.

 

Parkour Pardubice - co když si ho chci vyzkoušet?


Začít se dá vždycky. A skákat se dá také všude. Nejlepší je domluvit se s kamarádem nebo kamarádkou hodit na sebe nějaký cool model a vyrazit ven. Omrknout nějaká parkourová videa na youtoube a jít do toho! Anebo….domluvit se s kamarádem či s kamarádkou a společně se přihlásit do našich parkour kroužků v Pardubicích. Bude nás víc, nebudeme se vlka bát nic!

 

Parkour je životní styl, takže nejlepší je dostat se do party nových přátel a předávat si zkušenosti mezi sebou. U nás navíc pod dohledem zkušených trenérů a v bezpečném zázemí telocvičny.  Aspoň pro začátek :-)

 

V Pardubicích probíhají parkour kroužky toto pololetí každý čtvrtek a pátek a další pololetí budeme pokračovat!


Čtvrtek od 18:00 - Parkour kroužek Pardubice pro začátečníky ve věku 8-13 let
Čtvrtek od 19:00 - Parkour kroužek Pardubice pro pokročilé ve věku 8-13 let
Pátek od 17:30 - Parkour kroužek pro Pardubice pokročilé ve věku 8-13 let


A co se na parkour kroužku v Pardubicích naučím?

 

Na konci kurzu jsou začátečníci schopni skočit základní salta s dopomocí parkour trenéra nebo pomůcek jako jsou trampolína a žíněnka. Určitě také zesílíte, protože součástí každého tréninku je i rozcvička a posilování. Klademe důraz na individuání rozvoj talentu, hledání vlastního stylu a kompenzaci slabých stránek.

 

Tak neváhejte a po Novém roce se k nám přidejte na parkour Pardubice!