Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

PRECISION JUMP PARKOUR TUTORIAL | BY ZOHIR

 

Precision nebo precision jump, česky skok na přesnost, na první pohled nemusí vypadat moc působivě. Dobře zvládnutý precision je ale technika hodná mistrů, protože umožňuje dlouhé skoky z místa a přesné doskoky na malý prostor.

FÁZE SKOKU

Před odrazem: špičky mírně přes hranu

1. Pozice před odrazem:
Stoupni si na překážku (na začátek je vhodný například zvýšený obrubník), špičkami těsně (na prsty) přes hranu.

   

2. Odraz:
Lehce si přidřepni a začni se pomalu převažovat dopředu. Soustřeď se na místo dopadu (například protější zvýšený obrubník na druhé straně chodníku). Švihni rukama zezadu dopředu a nahoru a zároveň se odraz nohama od hrany překážky.

Odraz: Přidřepnout, převážit, švihnout, odrazit.
   
Let: po odrazu přitahuj nohy k tělu, a k dopadu je naopak natahuj

3. Letová fáze: 
Těsně po odrazu plynule přitáhni nohy k tělu a během letu neustále sleduj místo dopadu. Jakmile dosáhneš vrcholu letu a začneš se přibližovat k místu dopadu, natáhni nohy před sebe, směrem k dopadovému místu.

   

4. Dopad:
Dopad probíhá na obě nohy vedle sebe, do mírného podřepu, na přední část chodidel (to platí obzvlášť u menších dopadových ploch jako jsou zábradlí). Energii letu utlumíš svaly nohou, lepší rovnováhy dosáhneš, když po dopadu natáhneš ruce před sebe.

Dopad: na přední část chodidel, obě nohy najednou

 

ČASTÉ CHYBY

Nejčastější chybou je doskok na celá chodidla nebo rovnou na paty. To je většinou způsobeno těžištěm, které je příliš vzadu, a k tomu dochází, pokud skáčeš příliš daleko a neletíš vysoký oblouk, ale spíše mělký a dlouhý.

NASUCHO A NANEČISTO

Pokud se bojíš, že dopad neustojíš, nebo prostě nedokážeš odhadnout vzdálenost, můžeš zkusit bounce. Namísto doskoku na překážku míříš v letu na hranu překážky a od ní se okamžitě po dopadu lehce odrazíš zpátky dozadu a doskočíš na zem.

Jako nácvik odhadu vzdálenosti, případně když už precision nevyjde, je dobrá technika zvaná crane. Ten se navíc dá použít i ve skocích na vyšší překážky, kam se s precision jumpem nedostaneš.

Komentáře
Napsat komentář Zavřít formulář pro komentář