Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Секція паркуру та гімнастики для наших українських друзів.

Секція паркуру та гімнастики для наших українських друзів.

Хочете дістатися з пункту А в пункт Б? Ви можете вибрати ходу, біг, підйом, якщо ця точка знаходиться десь високо, або ви можете стрибнути в задане місце. Ми маємо на увазі лише ті можливості, на яке здатне людське тіло.

 

Але якщо ви бажаєте дістатися з пункту А в пункт Б граційно, без видимих зусиль, і якщо ваші здібності майже акробатичні, вам доступні різноманітні стрибки, перекиди та сальто, а при їх виконанні ви виглядаєте майже так, ніби вага землі на вас не впливає, то ви, мабуть, оволоділи мистецтвом пересування - паркуром.

 

Що таке паркур? Сьогодні його можна вважати одним із наймолодших видів спорту, хоча спочатку його класифікація серед видів спорту була не такою чіткою. Перш за все підкреслювалась легкість та елегантність рухів і відчуття свободи, з якими виступали паркуристи. Проте паркур також має риси спорту. Він містить елементи, взяті, наприклад, з гімнастики.

 

Нещодавно в ЗМІ навіть з'явилася інформація про те, що паркур планують включити в якості демонстраційного виду спорту на літніх Олімпійських іграх, які відбудуться вже в 2024 році в Парижі. Це може призвести до його остаточного включення до олімпійських видів спорту. Поки що мова йде про дві дисципліни, а саме спідран і фрістайл. Якщо остаточна класифікація паркуру серед видів спорту буде підтверджена, необхідно буде знайти спосіб і метод вимірювання приголомшливих виступів паркуристів і створити певний рейтинг успішності. Ви можете приєднатися до нас з вересня по всій Чеській Республіці.


Ми організовуємо спортивні секції більш ніж в 10 містах, включно з Прагою.

 

Зареєструйте замовлення та забронюйте місце.

 

Вимоги:

 

 1. Мати реєстрацію в Чеській республіці (visa strepení або реєстрацію в органах поліції) i mати актуальний медичний поліс. Реєстраційну інформацію можна знайти тут.
 2. Необхідно володіти мінімальними основами чеської мови, щоб порозумітися з нашим тренером і зробити заняття безпечними.
 3. Також важливе позитивне ставлення до спорту.

 

Якщо вам цікаві уроки, записуйтесь тут.

 

Чому вибрати паркур-клуб саме у нас?

 

 1. Ми організовуємо літні табори з 2013 року, а секції – з 2017 року
 2. Тренери мають ліцензії паркуру
 3. Тренери мають навички першої медичної допомоги.
 4. Групи складаються максимум з 15 учасників
 5. Ми пропонуємо пробне заняття (для обраних уроків)
 6. Підготовлений план
 7. Страхування учасників клубу від нещасних випадків
 8. Літні табори зі знижкою 2023

 


Parkour a gymnastické kroužky pro naše ukrajinské kamarády

 

Chcete se dostat z bodu A do bodu B? Můžete zvolit chůzi, běh, šplh, pokud se daný bod nachází někde ve výšce, nebo na dané místo můžete doskočit. Máme zde na mysli jen možnosti, které nám nabízejí schopnosti lidského těla.

Pokud však se z bodu A do bodu B chcete dostat elegantně, bez viditelného úsilí, a pokud jsou vám vlastní schopnosti téměř akrobatické, nedělají vám problém různé přeskoky, salta a flipy a vypadáte při nich skoro, jako by na vás nepůsobila zemská tíže, pak asi ovládáte umění pohybu - parkour.

Co je to vlastně parkour? Dnes je možné jej chápat jako jeden z nejmladších sportů, i když původně jeho řazení mezi sporty nebylo tak jednoznačné, zdůrazňovala se především jeho lehkost a elegance pohybu a pocit svobody, se kterým parkouristé vystupovali. Nicméně parkour má i rysy sportu, vystoupení jeho protagonistů je jistě možné chápat jako sportovní výkon a obsahuje některé prvky převzaté třeba z gymnastiky.

Nedávno dokonce proběhla médii zpráva, která informuje o tom, že parkour má být zařazen jako ukázkový sport na letní olympijské hry, a to už v roce 2024 v Paříži. To by mohlo vést k jeho definitivnímu zařazení mezi olympijské sporty. Zatím se hovoří o dvou disciplínách, a sice speedrunningu a freestylu. Pokud se potvrdí definitivní zařazení parkouru mezi sporty, bude nutné najít způsob a metodu, jak dechberoucí výkony parkouristů změřit a vytvořit jakési jejich výkonnostní žebříčky. I pro Vás máme možnost se k nám od září po celé České republice připojit.


V několika městech včetně hlavního města Prahy organizujeme sportovní kroužky.

 

Zaregistrujte si objednávku a rezervujte si své místo.

 

Co je však splnit?

 

 1. Řádnou registraci na území České republiky a registraci na zdravotní pojišťovně. Některé informace k registraci najdete zde.
 2. Je potřeba mít minimální základy češtiny, abyste si s naším trenérem rozuměli, aby nedocházelo k nedorozumění, popřípadě zbytečným úrazům.
 3. Důležitý je taky pozitivní přístup ke sportu.

 

Pokud máte o lekce zájem přihlašte se zde.


Proč si vybrat právě naše lekce?

 

 1. Organizujeme letní tábory od roku 2013 a kroužky od roku 2017
 2. Trenéři s parkourovou licencí
 3. Školení trenérů - 1. pomoc
 4. Kroužky maximálně do 15 účastníků na lekci
 5. Zkušební hodina (na vybraných lekcí)
 6. Připravený plán lekcí
 7. Úrazové pojištění účastníků kroužků
 8. Zvýhodněné letní tábory 2023
Komentáře
Napsat komentář Zavřít formulář pro komentář