Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Využijte příspěvku na letní tábory pro děti

Využijte příspěvku na letní tábory pro děti

V červnu končí parkourové kroužky pro děti a Vás možná už teď napadá, jakým způsobem zabavit děti po dobu prázdnin. Zohir nabízí možnost letních parkourových táborů pro děti od 8 do 11 let, pro starší je potom v nabídce letní parkourové soustředění (pro děti od 10-18 let). Dětem tak můžete dopřát jedinečný zážitek mezi těmi, kdo milují pohyb v přírodě a parkour pojali jako životní filozofii. Vaše děti se tak nejenže vypilují v technikách, ale po prázdninách budou moct pokračovat s dětmi, se kterými se skamarádili na táboře. Táborem to tedy rozhodně nekončí!!!

 

Abychom udělali radost i vám, rodičům, připravili jsme pro Vás možnosti, díky kterým můžete mít nejen samotný tábor, ale také kroužek, levnější. Na tyto aktivity totiž můžete čerpat příspěvky – od zaměstnavatele i od pojišťovny.

 

Příspěvky od zaměstnavatele

 

Každý zaměstnavatel má připravené pro svoje zaměstnance určité firemní benefity. Někteří poskytují v rámci těchto výhod také příspěvek na letní tábor pro děti svých zaměstnanců, a to ve formě nepeněžité pomoci, z prostředků vlastního fondu sociálních a kulturních potřeb. Co to znamená nepeněžitá pomoc? Zaměstnavatel neposkytuje finance přímo na účet, ale jako proplacení zálohové faktury, kterou mu zaměstnanec donese. Proto, pokud máte možnost takového příspěvku, domluvte se s námi a my Vám fakturu na míru upravíme ještě před samotnou úhradou.

 

K tomuto bodu doplníme, že příspěvek od zaměstnavatele na tábor je jeho dobrovolnou aktivitou a jeho čerpání i výše záleží individuálně na konkrétním zaměstnavateli. Proto, pokud si nejste jistí, doporučujeme Vám informovat se na personálním oddělení Vašeho zaměstnavatele, zda tyto příspěvky nabízí.

 

V souvislosti se zaměstnavateli musíme také zmínit příspěvky od odborových svazů. Ty nabízejí příspěvky na letní tábory také, přičemž obvykle stačí, když je členem odboru pouze jeden z rodičů. Například Odborový svaz pracovníků kultury a ochrany přírody (OSPKOP) přispívá na tábor dítěti do 16 let částkou 1.000,- Kč.

Pokud jste členem jakéhokoli odboru, který patří pod Českomoravskou konfederaci odborových svazů, pravděpodobně získáte příspěvek i od nich. Tento příspěvek je v řádu několik stovek korun.

Když bude stanovisko Vašeho zaměstnavatele kladné a příspěvek na camp či kroužek schválí, budeme potřebovat na info@zohir.cz zaslat následující informace:

 • název a sídlo zaměstnavatele
 • IČ, popřípadě DIČ zaměstnavatele
 • jméno a datum narození účastníka
 • jméno rodiče, popřípadě jakou funkci ve firmě vykonává

Pro urychlení komunikace si také prosím připravte variabilní symbol objednávky. 

 

Příspěvky od zdravotních pojišťoven

 

Další možností je získání příspěvku od zdravotní pojišťovny. I zde opět platí, že příspěvky nejsou paušální pro všechny pojišťovny, ale každá pojišťovna to má jinak. Proto předkládáme podmínky některých z nich.

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205)

 

Poskytuje příspěvek na letní tábor a letní camp dětem od 6 do 16 let včetně. Podmínkou pro získání příspěvku je minimální délka trvání tábora v rozmezí čtyř kalendářních dnů a musí se jednat o tábor pořádaný v období letních prázdnin – Zohir dětský Camp splňuje obojí. Příspěvek se vyplácí na základě potvrzení o účasti na letním táboře, který Vám rádi vystavíme na jejich formulář (máme k dispozici). Pojišťovna poté vyplácí částku v maximální výši 1.000,- Kč.

 

Zároveň doplníme, že tato pojišťovna patří v přispívání podobných aktivit k nejštědřejším – jejího příspěvku můžete následně využít i v případě parkourového kroužku, protože kromě příspěvku na letní tábor vyplácí 500,- Kč na pravidelné sportovní aktivity.

 

Oborová zdravotní pojišťovna (207)

 

Přispívá prostřednictvím tzv. Vitakarty. Výše příspěvku se poté určuje dle výše kreditů, které klient na této kartě má. Tyto kredity jsou klientovi přidělovány v průběhu celého roku za různé aktivity v péči o své zdraví. Aktuální výši lze poté zjistit prostřednictvím svého konta.

 

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (211)

 

V roce 2019 přišla tato pojišťovna s novinkou – Dětské sportovní léto 2019. V rámci tohoto programu nabízí příspěvek ve výši 500,- Kč na letní sportovně pohybový pobyt konaný v době prázdnin, tj. od 29. června do 1. září 2019, což splňujeme. I zde musíme zmínit možnost i následného přispění – pojišťovna zároveň umožňuje čerpat 2x500,- Kč na sportovní pohybové aktivity dětí, takže je možné čerpat příspěvek i na parkourový kroužek.

 

Revírní bratrská pokladna (213)

 

Hradí prázdninový pobytový tábor v přírodě organizovaný školou, sportovní nebo zájmovou organizací, v trvání minimálně 7 dní. Příspěvek je určen dětem do ukončení povinné školní docházky a je ve výši max. 1.000,- Kč.

 

Všeobecná zdravotní pojišťovna (111)

 

Nezapomeneme ani na VZP. Příspěvek na letní tábor pro děti bohužel neposkytuje, pro své klienty má ale benefit ve formě příspěvku na sportovní aktivity ve výši 500,- Kč – můžete ji tedy využít na parkourový kroužek.

 

 • Pokud tedy nechcete o příspěvek přijít, podívejte se na naši nabídku kempů na stránkách Zohir a vyberte svým dětem zážitek v Doksech, Nesměři nebo Křižanově.
 • Poté nás zkontaktujte a my Vám vystavíme potřebné potvrzení.
 •  Toto potvrzení o zaplacení bývá pro pojišťovny akceptovatelné zpravidla tři měsíce, přesto doporučujeme zajít na pojišťovnu co nejdříve (pro jistotu).
 • Příspěvek od zaměstnavatele doporučujeme řešit před úhradou, příspěvek od pojišťovny po úhradě (vystavuje se potvrzení o zaplacení).
 • Požadavek na vystavení potvrzení akceptujeme maximálně do 3 měsíců po skončení naší akce. Potvrzení bude moci být z naší strany zasláno pouze emailovou poštou. Jiné možnosti nemůžeme akceptovat.
 • Přípravy na léto vrcholí a práce máme stále víc a víc. Proto prosím nečekejte, že Vám potvrzení či změněnou fakturu pošleme obratem. Budeme se snažit všechny Vaše požadavky vyřídit co nejdříve, ale přeci jen nám nějaký ten den na zpracování dejte.
 • Pokud ovšem máte pocit, že čekáte až přespříliš dlouho, napište nám! Co kdyby se náhodou stalo, že Váš mail po cestě k nám někde zabloudil…


A NEZAPOMEŇTE – léto si užíváme všichni společně. Děti zážitky na táboře a rodiče klidem ve formě pravidelných fotografií, které jim jsou zasílány prostřednictvím facebookové stránky. Těšíme se na vás!!!


Zohir Team
Aktualizovano : 25.2.2019