Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Online parkour trénink č. 3

Online parkour trénink č. 3

Ahoj,

 

přicházíme v pořadí už se třetím online parkourovým tréninkem. Tentokrát tě trenér Martin naučí tyto 2 triky: 

  • SPEEDSTEP VAULT
  • LAZY VAULT

 

Nové video č. 3

 

 

A kdo je trenér Martin?

 

Martin je náš zkušený Zohir trenér, který vede několik kroužků v Praze.

 

Je mu 24 let a pochází z Mladé Boleslavi a parkouru se věnuje 10 let. Dostal se k němu úplnou náhodou, když mu starší sestra ukázala videoklip s Davidem Bellem vystřižený z filmu Okrsek 13. Přemluvil několik spolužáků a začali chodit “skákat” (tenkrát to rozhodně prý nebyl trénink parkouru) smile

 

Postupem času se o parkour začal zajímat více. Spoustu informací získal díky tehdy velmi aktivnímu fóru na parkour.cz (tutoriály na YouTube v té době prakticky neexistovaly) a začal opravdu trénovat. Tehdy se seznámil se Sahirem. Každý společný trénink ho ohromě posunul a po jeho vzoru se rozhodl předávat své zkušenosti jiným.

 

Díky parkouru rozšířil své pohybové schopnosti. Zároveň se naučil překonat strach, a to nejen ze skoků, ale i z dalších věcí v životě.

 

V současnosti předávává začínajícím i pokročilým traceurům zkušenosti jako trenér. Zároveň spolupracuje s trenéry v rámci zajišťování parkourových akcí, ZOHIR workshopů, kroužků a campů. Věří, že díky těmto akcím mají děti šanci se hodně věcí naučit rychleji a díky těmto nabytým zkušenostem mohou předcházet zraněním.

 

Mezi jeho záliby patří také elektronická taneční hudba. V době, kdy jí úplně propadl, vznikla jeho přezdívka Maidez (“mejdýs”). Zhruba rok pravidelně bavil lidi v klubech jako DJ. I když je nyní u něho hudba v útlumu, rozhodně na ni nezanevřel laughing