Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

PARKOUR LICENCE, ZVYŠUJEME KVALITU TRENÉRŮ V ČESKU

PARKOUR LICENCE, ZVYŠUJEME KVALITU TRENÉRŮ V ČESKU

Haló, haló, proč je kvalitních trenérů parkouru tak málo?

Parkour jako novodobý fenomén stále nabývá na popularitě. S nabídkami tréninků se roztrhl pytel a zájemci o trénink parkouru ho mohou vyzkoušet téměř kdekoliv. Má to ale jeden zásadní problém.. téměř kdekoliv.

Rychlý rovoj sportu, nebo chcete-li tréninkové disciplíny, měl za následek raketový růst poptávky po trénincích. Poptávka se zvedla téměř ze dne na den, ale vyškolení kvalitního coache trvá roky. Na trhu práce je nedostatek kvalifikovaných lidí a to samé platí i ve sportu. O co ale jde, tak je trenérů více a aspoň si můžeme vybrat?

PROČ JE NEDOSTATEK KVALITNÍCH TRENÉRŮ PROBLÉM?

Problém je v tom, že parkour není jako fotbal, nebo jiné sporty. Hlavní rozdíl je v tom, že rozdíl mezi správně provedenou technikou a špatně provedenou může znamenat dlouhodobé zdravotní problémy. Běžně se setkávám s tím, že mladí kluci mají problémy s bolestmi zad, koleny, nebo přetaženými šlachami. Zopakuji to ještě jednou TRÉNINK PARKOURU MŮŽE BÝT VELMI NEBEZPEČNÝ, POKUD NENÍ TRÉNOVANÝ SPRÁVNĚ (A TO NEMLUVÍM O ÚRAZOVÝCH ZRANĚNÍ, ALE O TĚCH CHRONICKÝCH).

Moje osobní zkušenost za více než 11 let tréninku

Sám píši tento článek z pozice trenéra, který se aktivně tréninku parkouru věnuje přes 11 let, podílel se na akreditaci první parkourové licenci v Česku a studoval ho jako hlavní studijní obor na dánské vysoké škole (ano, i to je ve dnešní době možné). Za celou dobu mého tréninku jsem udělal spoustu přešlapů a chyb. Některé chyby byly žádoucí a bezpečné, jiné měly krátkodobé i dlouhodobější následky. Pamatuji si, jak jsem ještě jako 13 letý kluk chodil na magnetickou rezonanci k fyzioterapeutovi, protože mi doslova praskaly kolena při každém pohybu. Dneska, i přes to, že tělo je chatrnější, můžu vesele trénovat, znám svůj limit a vím, že trénink má přínos k mému zdraví a dokáži si z něj vzít to pozitivní.

ZVYŠUJEME KVALITU TRENÉRŮ V ČESKU

Máme dlouhodobé zkušenosti s edukací parkouru. Nejen pro zájemce skokany - pořádáme již několik let speciální parkour soustředěníjednodenní intenzivní workshopy a pravidelné parkourové kroužky pro děti, ale také s rozvojem zájemců o trenérství.

"V Zohir na kvalitě záleží"

...a proto jsme vytvořili interní vzdělávací systém (kariérní růst pro naše trenéry a pro zájemce o práci v ZOHIR).

Rozhodli jsme se ale, že se o část našeho know-how podělíme i s veřejnosti prostřednictvím 50 hodinové parkour licence na téma: jak vyučovat parkour. Nejen, že dokážeme během poměrně krátkého času předat spoustu zkušeností (díky správně nastavené struktuře licence), ale dokážeme podat pomocnou ruku zájemcům o trenérství a těm opravdu zapáleným i nabídnout práci na pozici asistenta trenéra, případně juniora trenéra, po úspěšném absolvování kurzu a složení závěrečné zkoušky.

PARKOUR NA NOVÝ LEVEL

Ať už přihlašujete dítě (video návod: jak přihlásit dítě naše akce) na některou z našich akcí, nebo chcete vstoupit do rozjíždějícího se vlaku s námi a absolvovat parkour licenci, jste vítaní. Věříme, že tento náš krok pomůže posunout parkour v ČR na nový level!

Navíc pro naše trenéry a zájemce o práci v ZOHIR poskytujeme slevu na školení a pomoc se způsobem financování. Pokud chcete více informací, obraťte se na info@zohir.cz nebo se rovnou přihlaste na kurz!