Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Parkour Praha Chodov

Parkour Praha Chodov

Legendární Jižák, město snů, o kterém rapovali praotcové českého rapu, skupina Manželé, ale i jejich následovníci PSH a další rapeři inspirující se sídlištní atmosférou okrajové Prahy, nejsou jen betonové krabice s tisícovkami lidí. Pražská čtvrť Chodov, v jehož nemalé části se takzvané Jižní město rozkládá, je dnes živý organismus se specifickou náladou periférie Prahy a množstvím mladých lidí, kteří hledají zábavu.

 

Až do roku 1968 byl Chodov samostatnou obcí s necelými pěti tisíci obyvatel, poté byl připojen k Praze a dnes tvoří větší část Prahy 11 (ta kromě samotného Chodova obsahuje ještě Háje). Počet obyvatel Chodova mnohonásobně vzrostl kvůli výstavbě pražského Jižního Města v 70. a 80. letech. V současnosti se oproti dřívějšku postupně zlepšují i služby a občanská vybavenost čtvrti. Dnes je v Chodově sedm základních škol, dvě gymnázia a další střední školy, kulturní dům a dva multiplexy. Je jasné, že pokud obyvatelé Chodova cokoliv postrádají, stačí sednout na metro (linka C funguje již od roku 1980) a vše potřebné naleznou v Praze – naopak z celé Prahy do Chodova míří lidé do známého nákupního ráje Centrum Chodov.

 

V blízkosti Chodova jsou také oblíbené lokality jako Kunratický les nebo Průhonice (aquapark, botanická zahrada), které mohou sloužit k rekreaci. Ale i v samotném Chodově se dá leccos podniknout. Pro sportovní nadšence je zde TJ Chodov, kde mohou pěstovat tradiční sporty. A pokud chce někdo zažít skutečný adrenalin a mít pocit, že se odpoutal od pevné země a užívá si něco, co doposud viděl jen ve filmu, je zde parkour.

 

Super tríčky z filmů ale jen tak neodkoukáte! Je důležité naučit se základy bezpečně pod dohledem zkušených trenérů a ideálně v zázemí tělocvičny, kde vás pro začátek budou jistit žíněnky.

V Praze ZOHIR organizuje množství kroužků pro kluky a holky od 8 let. Stačí si vybrat tělocvičnu, kam to budete mít nejblíže:

Pokud nemáte přes týden čas nebo si chcete parkour pouze vyzkoušet, bude pro vás ideální:

Věřím, že se na nějaké parkour Chodov akci brzy potkáme!