Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Parkour ti přináší 6 úžasných výhod

Parkour ti přináší 6 úžasných výhod

1. Zábava:

Parkour v zásadě umožňuje všem, kteří se na něm podílejí, zacházet se světem jako s obrovským hřištěm. Co na tom nelze milovat. Běhejte volně, lezte, skákejte a experimentujte s různými pohyby. Uvolněte své vnitřní dítě.

 

2. Cvičení:

Ukázalo se, že běžet tak rychle, jak můžete, skákat, co nejvýše a co nejdále a lézt po stěnách je dost těžká práce. Ve skutečnosti to dělá docela neuvěřitelné cvičení celého těla. Navíc nepotřebujete žádné speciální sportovní nářadí, abyste mohli zapojit.

 

3. Duševní zdraví:

Psychologické výhody fyzické aktivity jsou obecně známé a parkour se nijak neliší. Zaměření na duševní, jakož i fyzickou připravenost a filozofické základy parkouru pouze pomáhají zvýšit jeho potenciální přínos pro vaše duševní zdraví. Je to také aktivita, která vás přinutí dívat se na své prostředí jiným způsobem a může být vynikajícím uvolněním například z pocitů odpojení a otupení spojených s depresí.

Zatímco velká část moderního sportu podporuje srovnání s ostatními a soutěžení mezi nimi, parkour je především o tom, jak se posouvat ke svým hranicím a najít vnitřní důvěru a důvěru ve své činy. Pokusem zapojit mysl a tělo je parkour mnohými považován za formu meditace a může být použit jako alternativní cesta k všímavosti.

 

4. Společenský dosah:

Je to skvělý způsob, jak získat nové přátele. Parkour je obvykle aktivita, která se uskutečňuje ve skupinách s reputací přátelského prostředí. Neexistuje žádný konkurenční aspekt; cílem je namísto toho bavit se, zlepšovat se a pomáhat zlepšovat i své okolí.

 

5. Zachránce:

Teď to může znít trochu přitažené za vlasy, ale znalost parkouru vám může skutečně pomoci zachránit život. Nikdy nevíte, kdy může být užitečná schopnost běhat, skákat a stoupat.

 

6. Kreativita:

Úspěch v parkouru vyžaduje, aby sto své prostředí vnímali kreativní. Ať už je to vidění příležitostí na skok a výstup, kteří ostatní nemohou nebo hledání malých měst na protlačení, musíte myslet mimo jeden úhel pohledu. Není žádný důvod, proč se tato kreativní stimulace nemůže přenést do dalších aspektů vašeho života a pomoci vám vyřešit problémy v práci nebo v osobním životě.