Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Trénink parkour v zimě

Trénink parkour v zimě

Trénink parkour v zimě 

 

Kromě prostého zvládnutí nepříznivého počasí jsou tu i další pozitiva na rozšíření běžného parkour tréninku do všech měsíců roku. A to je sněh a zima. Setkáte se s naprosto odlišným tréninkovým prostředím – a to vše aniž byste museli cestovat, nebo za to platit. Pokrytý sněhem, zmáčený deštěm, ošlehaný větrem nebo potemnělý mraky – svět na sebe bere mnoho různých podob mnohem vzdálenějších těm slunečným dnům a teplému počasí. Tyto podoby nejsou nezbytně horší – jsou prostě jiné. Není snad jedním z cílů parkouru být schopný pohybovat se rychle a efektivně v libovolném prostředí a terénu? Vidíte? Tohle je ta pravá příležitost vypořádat se s novým prostředím – přizpůsobit se.

 

Možností je nespočet. Budete muset investovat mnohem více času a energie při pozorování vašeho okolí. Budete muset dbát mnohem více na každý detail. Jak rychle se dokážete pohybovat na mokré zemi? Jak přizpůsobit krok a těžiště, abyste se nejlépe adaptovali? Váš cit musí být mnohem silnější, intenzivnější a citlivější. Tím vykompenzujete mokro a pronikavý chlad. Vaše dopady musí být citlivější, měkčí a každé došlápnutí kontrolovanější, v souladu s povrchem. Ve zkratce, vaše fyzická a psychická uvědomělost bude muset být mnohem větší, abyste dokázali čelit těmto novým výzvám

 

Po tréninku v sněhu ze sebe co nejdříve sundejte veškeré navlhlé oblečení – pokud byste ho na sobě nechali, radikálně by vám snížilo tělesnou teplotu, a to by vyústilo v nachlazení, kterému jinak můžete předejít. Ideálně byste se měli převléknout ještě před strečinkem a vychladnutím. Pokud běháte daleko od domova, je dobré vzít si suché oblečení sebou a po tréninku se na cestu nazpět převléci.

 

Tak se podívej na naše video, kde Sahir navštíví místa svých začátků parkouru. Předvede ti co i ty můžeš díky zimnímu počasí zvládnout a tak můžeš na svých parkourových dovednostech pracovat i v zimním období.

 

Jak trénovat parkour v zimě

 

Zohir team