Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Jak trénovat PARKOUR v zimě a místa, kde jsem začínal v roce 2007

Jak trénovat PARKOUR v zimě a místa, kde jsem začínal v roce 2007

Dá se vůbec trénovat parkour v zimě, nebo dokonce ve sněhu? Samozřejmě, dělat parkour přece znamená přizpůsobit se přirozeným podmínkám. Zima je ideální na kondiční přípravu, a tak se Sahirem navštívíme místa, kde asi před deseti lety s tréninkem začínal. Tak nečekejte na jaro a vyrazte ven už teď!

 

Začneme v Bakově nad Jizerou, kde Sahir vyrůstal. Uvidíme místa, kde tehdy překonával strach z výšek, a zjistíme, zda se mu to povede i dnes. Je jasné, že v patnácti letech parkouroví nadšenci  moc nedomýšlejí, co všechno by se mohlo stát. S odstupem času ale začínají své aktivity vnímat trochu jinak, zodpovědněji a s respektem. Při zvládání těchto nebezpečných „challenges“ se musíte maximálně soustředit na cíl a vytěsnit z hlavy všechny ostatní myšlenky. Pak poznáte, že parkour není jen způsob pohybu, ale že je to i životní styl, který změní vaše uvažování. Naučí vás dotahovat věci do konce, ale samozřejmě ne za každou cenu! Pokud to však zvládnete, čeká vás zasloužený pocit radosti a euforie.

 

V zimním období je hodně důležitá příprava. Abyste venku neprochladli a neriskovali tak zbytečně zranění, je důležité oblékat se ve vrstvách a používat termoprádlo. Nutné je také dobře si trénink naplánovat, zbytečně nepostávat, ale být stále v pohybu. Více o tréninku v zimě se dozvíte ve videu a snad vás také namotivuje k tomu, abyste na sobě mákli i v tomto počasí! Pamatujte ale na to, že parkour v zimě je jako dělat v zimě autoškolu – chce to větší zodpovědnost a přípravu, ale odměnou jsou pak větší řidičské – pardon, vlastně parkurové – skills!

 

Více o tréniku v zimě se dozvíte ve videu a snad Vás taky namotivuje k tomu, máknout na sobě i v tomto počasí!

 

 

Pokud chcete s parkourem začít nebo se zdokonalit, přihlaste se na do některého z našich kroužků - Parkour kroužek - Mnichovo Hradiště

 Bonusové video