Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Parkour Ostrava

Parkour Ostrava

„Ostravo, srdce rudé, zpečetěný osude!“

 

Tak vidí Ostravu Jaromír Nohavica. A je jen jedním z řady básníků a písničkářů, kteří o Ostravě psali nebo zpívali. Vždyť „Ostrava je region razovity…“


Parkour Ostrava - I když osídlení na území dnešního města je doloženo již ve starší době kamenné (o tom svědčí vzácná památka Petřkovická venuše nalezená na kopci Landek a stará asi 23 tisíc let), významný rozvoj Ostravy nastal až koncem 18. století po nalezení uhelných ložisek. V 19. a ještě i ve 20. století byla Ostrava skutečně „černá“, ve středu města se tyčily těžní věže, vysoké pece a lidem nad hlavou se pohybovaly vozíky lanovky naplněné uhlím a koksem.

 

Světelné efekty všech barev a vůní a saze a jiné zplodiny vypouštěné z továren a elektráren dokreslovaly kolorit města. Ostrava se postupně stala třetím největším městem Česka s téměř třemi sty tisíci obyvateli. Ne každý byl ale schopen přizpůsobit se drsným životním podmínkám.

 

Ostrava dnes


Dnes je všechno jinak. Halda Ema slouží jako turistická atrakce, Dolní oblast Vítkovic i Důl Michal se staly národními kulturními památkami a uhlí už se netěží od roku 1994. Z kdysi černé Ostravy se stalo město plné zeleně a místo barev emisí je tady hudební festival Colours of Ostrava. Ostrava dnes sází na vzdělání a kulturu. Ostravská univerzita už není jen Vysoká škola báňská a ostravská divadla mají vynikající úroveň. Ostravská zoologická zahrada je největší po Praze. A samozřejmě je tu také sport!

 

Parkour Ostrava


Každoročně se v Ostravě koná mezinárodní atletický meeting Zlatá tretra, Ostrava se podílela na uspořádání mistrovství světa v ledním hokeji a hostila mistrovství Evropy v krasobruslení. Každý fanoušek fotbalu zná ostravský Baník, hrají se zde mezinárodní zápasy v tenisu. V blízkosti města jsou golfová hřiště a vynikající možnosti koupání. A nabídka sportů se stále rozšiřuje. Pro dobrodružnější povahy je tu i parkour.

 

Ano, parkour nemá v Ostravě tak velkou tradici jako třeba fotbal, ale pro ty, kteří chtějí zjistit, co jejich tělo vlastně dokáže a hledá inspiraci třeba ve filmu nebo na internetu, kde se objevují neuvěřitelné triky zdatných parkouristů, jsou zde možnosti, jak pod vedením zkušených trenérů získat první adrenalinové zážitky. I v Ostravě se konají parkourové jamy. 

 

Parkour Ostrava - kde trénovat parkour v Ostravě?

 

 • Parkour Sareza - parkourové hřiště v Ostravě Vítkovicích, na ploše 600 m2 najdete překážky stavebnicového systému, stěnové a trubkové prvky (ocel, beton) - ZDE
 • Bludiště - Sady Dr. Milady Horákové - ZDE
 • Indio - sídliště Fifejdy - ZDE
 • Workoutové hřiště Bělské les - ZDE

 

ZOHIR hledá parkour trenéry!


Baví Tě práce s dětmi a miluješ sport? Potom hledáme právě Tebe! ZOHIR je mladá a dynamická firma, která má blízko k technologiím, sportu a zdravému životnímu stylu. Rozšiřujeme nyní svůj tým a nabízíme možnost spolupráce parkourovým nadšencům, především pro parkour Ostrava.

 

 

Hledáme nové trenéry parkour na severní Moravě. (Ostrava, Frýdek- Místek, Karviná, Havířov, Nový Jičín, Kopřivnice)


Náplň práce našich parkour trenérů


Je to hlavně příprava a realizace tréninků a dalšího programu pro děti. Vysvětlování a praktické ukázky cviků na parkour kroužcích. Vzdělávání - rozhovory na téma spojené s tréninkem a osobním rozvojem. Dohled na dodržování bezpečnosti a hygienických předpisů. Vedení svěřeného oddílu a evidence docházky.


Co nabízíme?

 • Práci pro organizaci, která zastřešuje nejlepší trenéry parkouru z celé České i Slovenské republiky
 • Práci s dětmi na kroužcích, workshopech, příměstských campech a táborech
 • Při vzájemné spokojenosti nabízíme dlouhodobou spolupráci
 • Možnosti kariérního růstu: asistent trenéra - trenér junior - senior trenér - hlavní trenér - TOP trenér
 • Finanční ohodnocení začíná od 100 Kč za hodinu, dle nastaveného systému odměn a intenzity spolupráce (vyšší trenérské pozice se mohou časem dostat až na 500 Kč za hodinu a další finanční i nefinanční bonusy)
 • Možnost zúčastňovat se komerčních show a natáčení reklam
 • Zvýhodněná cena parkourové licence
 • Flexibilní zkrácený úvazek na DPP nebo práce na ŽL

Co požadujeme?

 

 • Zkušenosti z oblasti sportu a s vedením dětí jsou určitě výhodou (učitel na základní škole, lektor na kroužku, vedoucí na táboře, skaut)
 • Spolehlivost, zodpovědnost, pracovitost, kladný vztah k dětem
 • Chuť se neustále rozvíjet a vzdělávat 

 

Přidej se k nám do ZOHIR Family!

 

Pošli životopis a pár vět o sobě na mail beyerova@zohir.cz

 

Rozjeďme společně parkour v Ostravě!