Výsledek hledání pro výraz
Zpět na Blog

Parkour kroužky & Letní prázdniny 2022

Parkour kroužky  & Letní prázdniny 2022

Zohir Parkour kroužky

 

Zahajujeme registrace na 2. pololetí parkour tréninku pro začátečníky i pokročilé.

2.pololetí otevíráme na přelomu ledna a února 2022.

 

 

Kde můžete navštívit naše kroužky pro děti od 7 let věku?

 

Parkour Praha

V Praze máme několik lokalit, kde parkrouristé mohou navštívit naše tréninky parkouru.
Jsme v lokalitách Břevnov a Dejvice Praha 6, Řepy Praha 5, Kobylisy Praha 8, Háje Praha 11Libuš Praha 4 a Záběhlice Praha 10.

 

Čekají vás každý týden (pokud není svátek) 50minutové tréninky s trenéry s parkourovou trenérskou licencí.

Daniel KotcheraPetr Syrovátka nebo Vojtěch Smrž patří k dlouhodobým trenérům, kteří parkourové tréninky vedou.

V tělocvičně ZŠ Kupeckého navíc máme 90 min hodinu pro zkušené parkouristy, kteří se chtějí posunout dále.

Na kroužcích se naučíš základy anebo i přemety a salta. Bude však záležet, jak se tréninkové skupině bude dařit.

 

Do budoucna bychom rádi v Praze kroužky přidali, aktuálně hledáme další lokality.

 

Parkour Znojmo
Znojmo bylo vždy parkouru zaslíbené. Když jsme před několika lety chystali první Workshop, přišlo na parkour spousta kluků a holek. Od té doby pravidelně pokračujeme v otevírání dalších lekcí v tomto městě.

Pro 2. pololetí otevíráme parkour tréninky a to 2 hodiny v úterý na SVŠE Loucká a nově Gymnázium nám. Komenského zatím 1 hodina v pátek. Pokud bude zájem otevřeme další.

Lekce povede Tomáš Kudláček, jeden z velmi aktivních a zkušených trenérů. Lekce určitě budou stát za to.

 

Parkour Brno

V Brně jsme již dlouhá léta. Začínali jsme Workshopy, kde přišla většinou spousta dětí a užili jsme si 6 hodin nabitých parkourem. Od roku 2018 se věnujeme výhradně parkour kroužkům na týdenní bázi.

Snažíme se o kvalitu našich kroužků, stejně jako konkurence, která v městě působí. Na další období jsme vypsali 2 lekce parkouru. Působíme na ZŠ Brno Řečkovice.
Do Brna ještě také plánujeme otevření lekcí gymnastiky. Aktuálně připravujeme lokace a termíny.

 

Parkour České Budějovice

V Českých Budějovicích budeme pokračovat i nadále. V pátek od 15:00 budeme mít kroužek parkouru. I přes výraznou konkurenci ve formě trampolínových center jsme rádi, že máme skupinu parkouristů, kteří mají stále rádi parkour. A co navíc... Hledáme a snažíme se najít další lokality, abychom byli blíže dalším parkouristům.

V Českých Budějovicích máme zkušené trenéry Dana Fialu a Karla Říhu, kteří se účastní populární Zohir Camp.  Takže pokud přemýšlíš, jak se naučit parkour, ideální varianta se účastnit tréninku parkour na Zohir lekcí a v létě vyrazit na Zohir Camp. Mimochodem pro rok 2022 budeme mít parkour tábor v rekreačním středisku Varvažov u Písku.  Jak nám ukazuje navigace, je to pouze 1 hodina cesty. 

 

 

Parkour Česká Lípa

Možná jedno z nejmenší měst, kde organizujeme naše Zohir, nicméně již to bude další pololetí. Na střední škole v ulici Havlíčkova budeme mít 1 hodinu parkourové lekce.
Navíc, máme informace, jelikož nás kontaktovalo město Česká Lípa se aktuálně staví skateboard hřiště s prvky, které můžeme využít za dobrého počasí i my v rámci lekce. Co vy na to, troufnete si?
https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/v-ceske-lipe-vyroste-novy-skatepark-vznikne-i-plocha-pro-parkour-20211129.html

 

Parkour Olomouc

Olomouc je jedna z prvních lokací, kde jsme zahájili Zohir kroužky. V nadcházejícím období otevíráme kroužek v Olomouci na ZŠ a MŠ Svatoplukova. Kroužek vede Michal Pospíšil. Michal patří k nepracovitějším a velmi spolehlivým trenérům.

Pro rok 2022 jsme také připravili novou lokalitu pro letní parkour tábor. V létě 2022 budeme v rekreačním středisku Spálov, který je severně, a hlavně nedaleko od Olomouce. Určitě se máte na co těšit.

 

Parkour Mělník, Neratovice, Mratín, Kralupy nad Vltavou.
Ve středočeském kraji máme parkourové lekce v těchto městech.  I následující pololetí budeme pokračovat. Na kroužcích držíme vysoký standard kvality kroužků. Daniel a Mikuláš participují na těchto kroužcích.

Mělník a Neratovice mají lekce v pátek, Kralupy a Mratín ve čtvrtek.

 

Ostatní lokality jako Liberec a Kobylisy dáme včas vědět.
Kladno, Pardubice, Jablonec jsme již otevřeli a můžete se přihlásit.

 

Na další pololetí jsme ceny za kroužky nechali na původních cenách. I když se aktuálně všude skloňuje inflace, její navýšení o 5-6 % (nájmy za tělocvičny se zvyšují) ceny jsme ponechali na úrovni roku 2021. 

Pokud přesto lekce na další půl rok je v porovnání s předcházejícím období dražší, podívejte se na počty lekcí. V tomto případě bude více lekcí (hodin) než v 1. pololetí. Tady najdete počet lekcí (ilustrace).

 

Dbáme na bezpečnost účastníků

Koncem roku 2021 jsme všechny hlavní trenéry vybavili lékárničkami a instrukcemi, jak se v případě úrazu zachovat. Trenéři s licencí podstoupili jak teoretickou, tak i praktickou část zdravovědy. 
Trenéři jsou vyškoleni, aby předcházeli případným úrazům a maximálně se zaměřuji na bezpečnost účastníků během kroužků.

 

Anketa spokojenosti - 1. pololetí kroužky

V polovině listopadu jsme poslali našim účastníků dotazník, kde jsme se chtěli dozvědět spokojenosti.
A jak to dopadlo? Stručné shrnutí

91 % všech účastníků je spokojeno s kvalitou a spolehlivostí našich trenérů
93 % všech účastníků je spokojeno s kvalitou tréninků a očekávání kroužku.

89 % všech účastníků je spokojeno s tělocvičnou a vybavením.
Do 100% hodnocení nám ještě nějaký kus zbývá, budeme se snažit, aby se účastníkům kroužky líbili a maximálně si je užili.

 

 

A na závěr?
I když to úplně nesouvisí s parkour kroužky, změnou letních rekreačních zařízení pro léto 2022 můžeme být k vám ještě blíže.


Nové lokality pro parkour letní tábor se nachází:

Varvažov – lokalita blízko jihočeského města Písek. Rozhodně to budou mít blízko parkouristi z Českých Budějovic nebo Prahy, ale samozřejmě i parkouristé s kterými na kroužcích zatím nepracujeme.

Homole Jičín – i tady to je relativně blízko pro účastníky z Prahy, Liberce, Jablonce, České Lípy a také pro naše bývalé účastníky kroužků v Sobotce, Jičíně nebo Mladé Boleslavi.

Tramtáryje Holice (Pardubický kraj) - tady je to velmi blízko k Pardubicím, kde máme kroužek. Novou lokalitou určitě přilákáme další parkouristy z okolí, možná z Hradce Králové anebo Vysočiny.

A poslední nová lokalita je Spálovský Mlýn. Lokalita na pomezí Olomouckého kraje a Moravskoslezského kraje. Jako "pilotní" projekt máme jeden turnus. Nicméně budeme s lokalitou blízko našim účastníkům z Olomouce, ale i parkouristům z Moravskoslezského kraje, kde je parkour na vysoké úrovni.

 

Přejeme Vám vše dobrého do následující roku 2022 a těšíme opět na setkání s vámi.

Určitě si naše parkour kroužky a poté i léto 2022 si parádně  užijeme.

Zohir tým.