Výsledek hledání pro výraz
RSS

Blog

 
7 FAKTŮ O PARKOURU, KTERÉ BY MĚL KAŽDÝ ZNÁT
"Ty děláš parkour, jo? To jako skáčeš po střechách a děláš salta?" Tak zní ta lepší varianta odpovědi, když někomu řeknete, jaké pohybové disciplíně se věnujete. Lidé mají vůbec tendenci si věci zjednodušovat, a parkour není v tomto případě výjimkou. Bohužel, většina běžných posluchačů nemá čas na dlouhá vysvětlení principů, metodiky a myšlenek parkouru, ačkoliv by je každý trochu zkušenější traceur rád poskytl.
 
ROK PARKOURISTY
Spousta parkouristů se bude bránit, když parkour nazvete sportem. Možná, že parkour opravdu není sport, protože je značně netradiční. Na druhou stranu má ale se sporty hodně společného. Díky tomu můžeme z dalších sportů čerpat zkušenosti trenérů, sportovců i vědeckých pracovníků. A jednou oblastí, kde se v parkouru můžeme inspirovat, je plánování tréninku.
 
TOMÁŠ SAHIR TARAN
Pokud ho někde potkáte, raději na Tomáše Tarana volejte jeho přezdívkou – Sahir – jinak se totiž může stát, že se za vámi otočí víc než jeden parkourista. Sahir je ovšem v parkouru jedinečný svou výjimečnou aktivitou nejen v tréninku, ale například také při organizování ZOHIR campů.
 
ODKUD ŽES TO SKOČIL? ANEB O PARKOURU PRO RODIČE
Ať už začínáte s parkourem a chcete o tom nějak informovat rodiče, abyste získali jejich podporu, nebo jste právě ti rodiče, dozvěděli jste se, že vaše dítě dělá parkour, a nevíte, co od toho můžete čekat, je tento článek určen jako první krok právě pro vás.
 
7 ZÁBAVNÝCH ZPESTŘENÍ TRÉNINKU I VŠEDNÍHO DNE
Zpestření dne číslo 1: Když můžeš, jdi po obrubníku, ne po chodníku; Zpestření dne číslo 2: Vsedě před sebou sepni ruce a tlač jimi proti sobě (skoro jako při hodně intenzivní modlitbě)
 
PARKOUR FAQ: NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY, KTERÉ SI ZASLOUŽÍ ODPOVĚDI
Je parkour nebezpečný? A co když už dojde na zranění? Jak začít? V jakém věku můžu začít?...
 
DOBRÝ SYSTÉM ZNAMENÁ DOBRÝ TRÉNINK

"Ne všechno, co je tradiční (chtělo by se tedy říct staré či dokonce zastaralé) je ...

 
WARMUP: JAK SPRÁVNĚ ZAČÍT ÚSPĚŠNÝ TRÉNINK

Slovo warmup vychází z anglického slovesa to warm up, česky zahřát se. Tento význam je pak v pods...

 
PRECISION JUMP PARKOUR TUTORIAL | BY ZOHIR

Precision nebo precision jump, česky skok na přesnost, na první pohled nemusí vypadat moc působiv...

 
ROZHOVOR S TARASEM ´TARYM´ POVOROZNYKEM

V tomto krátkém medailonku se představí Taras Povoroznyk, známý mezi parkouristy spíše prostě jak...